Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja jest metodą mechanicznego złuszczania naskórka warstwa po warstwie. Polega na usunięciu-ścieraniu warstw naskórka za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w głowice ścierające, pokryte kryształkami naturalnego diamentu.

Dzięki umiarkowanemu usuwaniu górnych warstw naskórka w jego warstwie podstawnej dochodzi do zintensyfikowanego tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Wędrują one do góry zastępując komórki uszkodzone. Złuszczanie następuje stopniowo. Dlatego nie ma niebezpieczeństwa zbyt głębokiego lub nierównomiernego złuszczania ani powstania blizn.

Usunięcie powierzchniowych warstw pobudza również produkcję kolagenu i elastyny, stymuluje naturalny wzrost nowej tkanki. W wyniku usunięcia wierzchnich warstw naskórka skóra staje się gładsza, jaśniejsza, świeższa i bardziej elastyczna już po pierwszym zabiegu. Głębsza mikrodermabrazja spłyca blizny i rozstępy, redukuje lub całkowicie eliminuje drobne zmarszczki, zmniejsza rozszerzone pory i przebarwienia. Zmiany histologiczne dotyczą nie tylko naskórka, ale również skóry właściwej (stymuluje mikrokrążenie i przepływ limfy, przyspiesza usuwanie toksyn z głębszych warstw skóry).

Najpopularniejsza w Polsce i za granicą metoda, nie ma dla niej żadnych przeciwskazań nawet alergologicznych. Używana najczęściej na wrażliwej i delikatnej skórze.

Gabinet Kosmetyczny - MONA

Gabinet Kosmetyczny "Mona" istnieje od 2000 roku. Usługi, jakie świadczymy mają na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz całego ciała, zarówno kobiet jak i mężczyzn.Mikrodermabrazja - Zalety:

- Bezpieczna kontrolowana głębokość ścierania.
- Pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny.
- Nie ma ograniczeń wiekowych, zabieg jest bezbolesny oraz możliwość częstego powtarzania.
- Alternatywa dla osób nietolerujących peelingu chemicznego.
- Likwidacja drobnych zmarszczek, uszkodzeń, zanieczyszczeń.
- Odnowa komórkowa, generalna regeneracja skóry.
- Eliminacja nadmiernego rogowacenia, suchości i uszkodzeń po słonecznych.


Mikrodermabrazja - Wskazania:

- Trądzik pospolity (grudkowy, zaskórnikowy).
- Blizny potrądzikowe, łojotok, rozszerzone pory, zaskórniki, prosaki, blizny.
- Przebarwienia i odbarwienia.
- Uszkodzenia po słoneczne.
- Rozstępy, cellulit.