Makijaż Permanentny

Makijaż permanentny jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin branży kosmetycznej. Technika makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu hipoalergicznych barwników syntetycznych do zewnętrznych warstw skóry.

Celem makijażu permanentnego jest w sposób naturalny podkreślić piękno każdej z Nas. Zabieg makijażu trwałego pomaga skorygować kształt brwi (słabe lub nieregularne), ust (zaznaczenie konturu lub wzmocnienie czerwieni warg) oraz podkreślić wyraz oczu ("kreski" na dolnej i/lub górnej powiece). Makijaż permanentny stosuje się także przy likwidacji blizn lub maskowaniu defektów skóry, np. plamy pigmentacyjne, blizny, przebarwienia, wprowadzając barwniki odpowiednio dobrane do koloru skóry.

Makijaż permanentny utrzymujący się w zależności od typu i kolorytu skóry od 3 do 5 lat. Gdy zacznie blednąć może zostać w każdym czasie na nowo zabarwiony lub można zdecydować się na coś nowego, na zupełnie nowy, indywidualnie dopasowany wizerunek.

Po minimum 28 dniach po zabiegu (czas potrzebny na pełną regenerację naskórka) wykonuje się korektę mającą na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów. Przez okres ok. 1 miesiąca po pierwszym zabiegu i po korekcie nie należy korzystać z sauny, siłowni, basenu, solarium oraz przebywać na słońcu (gdyż może dojść do przebarwień). W przypadku pigmentacji ust należy pamiętać, by po zabiegu przez jeden tydzień wszystkie napoje pić przez słomkę. W tym okresie nie należy również się całować.

Gabinet Kosmetyczny - MONA

Gabinet Kosmetyczny "Mona" istnieje od 2000 roku. Usługi, jakie świadczymy mają na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz całego ciała, zarówno kobiet jak i mężczyzn.Makijaż permanentny przeznaczony jest dla osób, które:

mają mało czasu na makijaż, zapracowanych
rano i wieczorem wyglądają blado, mało wyraziście
wcale się nie malują (również sportowców), a mimo to chcieliby wyglądać piękniej i bardziej świeżo
noszą okulary i szkła kontaktowe, przez co mają problemy z wykonaniem makijażu
starszych, mających problemy ze wzrokiem
są uczulone na kosmetyki kolorowe
mają rzadkie brwi, małe oczy, blade, wąskie lub o nieregularnym kształcie usta

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

ciąża, anemia, bielactwo, cukrzyca, łuszczyca, hemofilia
infekcja dróg oddechowych
przyjmowanie leków sterydowych i antybiotyków
opryszczka (w aktywnej fazie i nie zagojona do końca)
przebyte choroby gałki ocznej
tendencje do stanów zapalnych spojówek i odwarstwiania siatkówki
aparat na zębach (w wypadku ust)