Kosmetyki z witaminą C – Dlaczego warto?

Kosmetyki z witaminą C w odpowiednio wysokim stężeniu mają, bowiem ogromny wpływ na kondycję naszej cery. Przede wszystkim działają wygładzająco, dodają blasku, naprawiają uszkodzenia wywołane przez słońce, chronią przed jego niekorzystnym wpływem. Mają także działanie nawilżające, przeciwzapalne i przeciwtrądzikowe.

Kwas L-askorbinowy obok retinoidów i witaminy E, należy do najchętniej stosowanych składników w dermo kosmetykach. Badania wykazały, że stosowanie kwasu L-askorbinowego bezpośrednio na skórę jest o 20 procent bardziej skuteczne niż przyjmowanie jej w formie suplementacji i skutkuje wyraźną poprawą syntezy kolagenu, czyli jej lepszym napięciem.

Kto powinien sięgnąć po kosmetyki z witaminą C?
Przede wszystkim osoby palące, z pierwszymi, płytkimi zmarszczkami, ze zmianami naczyniowymi i z przebarwieniami powstałymi w wyniku nadmiernego opalania.

Od niedawna kwas askorbinowy jest stosowany również, jako składnik peelingów. Stosowany na całym ciele likwiduje rozstępy i ujędrnia skórę. W odpowiednim stężeniu witamina C jest również stosowana, jako jeden ze składników peelingu do twarzy. Zabieg z zastosowaniem kwasu askorbinowego regeneruje cerę po opalaniu. Jednak głównym zadaniem peelingu z witaminą C jest regeneracja i odświeżenie skóry. To zabieg dobry dla osób palących czy tych z poszarzałym naskórkiem. Peeling z zastosowaniem kwasu askorbinowego i cytrynowego polecany jest dla osób w każdym wieku. W przypadku młodych osób, jako kuracja regenerująca, w przypadku osób starszych, jako zabieg odmładzający i rozświetlający. Podczas zabiegu kosmetyczka najpierw nakłada na twarz roztwór kwasów, a po kilku minutach maskę, której zadaniem jest wspomaganie działania kwasów.

Gabinet Kosmetyczny - MONA

Gabinet Kosmetyczny "Mona" istnieje od 2000 roku. Usługi, jakie świadczymy mają na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz całego ciała, zarówno kobiet jak i mężczyzn.