Oczyszczanie cery - istotne informacje

Na rynku kosmetycznym jest obecnie bardzo dużo metod oczyszczania twarzy, które można wykonać u profesjonalnej kosmetyczki. Najczęściej na zabieg oczyszczania twarzy decydują się osoby, które mają poważne problemy z wyglądem cery trądzikowej, widocznymi zaskórnikami i grudkami.

W gabinetach kosmetycznych wykonuje się następujące zabiegi oczyszczające:

1. Mikrodermabrazja mechaniczna lub w preparacie:

- Mikrodermabrazja służy mechanicznemu starciu wierzchnich warstw naskórka. Kosmetyczka wykonuje mikrodermabrazję za pomocą specjalnego urządzenia do mikrodermabrazji diamentowej lub tlenowej, może użyć również specjalnego preparatu do mikrodermabrazji w kremie zawierającym antybakteryjne srebro. Mikrodermabrazję można łączyć z zabiegiem mezoterapii bezigłowej, ultradźwiękami i peelingiem chemicznym.

2. Kwasy kosmetyczne: kwasy AHA – mlekowe, glikolowe, azelainowe, migdałowe, kojowe:

- Kwasy kosmetyczne są obecnie jedną z najchętniej i najczęściej stosowanych metod w gabinecie kosmetycznym. Rynek kosmetyczny oferuje bardzo szeroki wybór zabiegów z kwasami kosmetycznymi zawierających różne rodzaje kwasów w różnych stężeniach i składach mieszanin. Kwasy działają stabilizująco, regenerująco, nailżająco, wygładzająco i wybielająco. Dzięki działaniu złuszczającego spłycają zmarszczki i działają antybakteryjnie na cerę trądzikową. Każdy z kwasów ma swoje szczególne zastosowanie do różnych rodzajów cer.

3. Peelingi:

- Peelingi enzymatyczne są elementem praktycznie każdego zabiegu kosmetycznego. Są to nowoczesne peelingi służące delikatnemu nieinwazyjnemu złuszczaniu martwych komórek naskórka. Peeling powinno się wykonywać nie rzadziej, niż co 10 dni. Cykl złuszczania dla zdrowej skóry wynosi około 28 dni.

4. Oczyszczanie manualne z maską dezynfekującą:

Oczyszczanie manualne to również jedna z coraz rzadziej stosowanych metod oczyszczania skóry u kosmetyczki. W nowoczesnych gabinetach wykonywane są coraz częściej kwasy i mikrodermabrazja, natomiast oczyszczanie manualne jedynie doraźnie. Zabieg oczyszczania polega na manualnym usunięciu zawartości zaskórnika. Po zabiegu należy skórę uspokoić maską algową, ziołową ze srebrem, wprowadzając ampułki za pomocą ultradźwięków.

Podsumowanie metod oczyszczania skóry:

Cera normalna – mikrodermabrazja, kwas mlekowy, glikolowy, kojowy i migdałowy, peelingi enzymatyczne i kawitacja.

Cera wrażliwa – kawitacja, kwasy PH-AzA, peelingi enzymatyczne.

Cera trądzikowa – kwasy mlekowe 30-40% pH 3-4; kwasy glikolowe, mikrodermabrazja w kremie w połączeniu z kwasami, kawitacja, darnsonwal.

Cera naczyniowa – kwasy PH-AzA, kawitacja, peeling enzymatyczny.

Cera Rosacea z trądzikiem różowatym – kwasy PH-AzA.

Cera mieszana – mikrodermabrazja, kwasy migdałowe, kwasy mlekowe i glikolowe.

Cera dojrzała – mikrodermabrazja, kwasy mlekowe 20-40% pH 2,0 oraz kwasy glikolowe; kwasy kojowe, kawitacja.

Gabinet Kosmetyczny - MONA

Gabinet Kosmetyczny "Mona" istnieje od 2000 roku. Usługi, jakie świadczymy mają na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz całego ciała, zarówno kobiet jak i mężczyzn.