Oczyszczanie cery tłustej

Cera tłusta charakteryzuje się nadmiernym łojotokiem, na jej powierzchni występują zaskórniki i rozszerzone pory a także zmiany zapalne. W dotyku jest szorstka i nierówna, ma nieładny koloryt i się błyszczy, nierzadko pojawia się na niej trądzik. Przetłuszczanie się całej skóry twarzy jest stosunkowo rzadkie, najczęściej dotyczy ono tzw. strefy T, czyli czoła, nosa i brody. I wówczas mamy do czynienia ze skórą mieszaną. Podstawą pielęgnacji  cery tłustej jest odpowiednia higiena, oczyszczanie, złuszczanie a także nawilżanie i ochrona UV.

Preparat myjący do skóry tłustej powinien ją dobrze odtłuścić, co nie znaczy wysuszyć (!) Tak samo dobry jest płyn micelarny, żel oczyszczający, czy muślinowa szmatka. Stosowanie kremów oczyszczających na bazie kwasów i retinoidów jest jak najbardziej polecane. Liderem wśród substancji  stosowanych w pielęgnacji skóry tłustej jest zdecydowanie kwas salicylowy -  najskuteczniejszy w połączeniu z kwasem glikolowym lub lipohydroksykwasem. Kwas glikolowy, bowiem złuszcza zrogowaciały naskórek i wtedy salicylowy wnika w głąb gruczołów łojowych, rozpuszczając czop łojowy, czego efektem są pięknie zwężone pory. Kolejną substancją, która świetnie radzi sobie z tłusta skórą jest retinol - zmniejsza on aktywność gruczołów łojowych, hamuje nadmierne rogowacenie, przez co skóra mniej się błyszczy a jej powierzchnia jest odnowiona.

Gabinet Kosmetyczny - MONA

Gabinet Kosmetyczny "Mona" istnieje od 2000 roku. Usługi, jakie świadczymy mają na celu poprawę wyglądu skóry twarzy oraz całego ciała, zarówno kobiet jak i mężczyzn.